Konsekvences tests uz divkosību

/ Pārdomas, Viedokļi

Vara ir apreibinājusi dažus deputātus un viņi ir aizmirsuši, kāpēc ir ievēlēti Saeimā. Jaunie Saeimas sterilizatori ļoti selektīvi “attīra” politisko vidi. Neskatoties uz to, ka daži pašu koalīcijas kolēģi ir piedzīvojumos līdz ausīm, lielie ideālisti jau pavisam drīz priecāsies par to, ka ar likuma spēku ir ieriebuši atsevišķiem deputātiem, aizliedzot viņiem saņemt atalgojumu par darbu biedrībās un nodibinājumos.

Konsekvences tests uz divkosību

Konkrēti – vēršanās pret opozīcijas deputātiem Viktoru Valaini un Didzi Šmitu. Motivācija? – Interešu konflikts, jo deputātam nevajadzētu tik daudz darboties biedrībās.

Un tagad- konsekvences tests uz divkosību:

Vai ir pareizi, ja deputāts izvēlas parlamentārā sekretāra algu, kas ir par 200 eiro lielāka kā deputāta alga? Vai tas nerada interešu konfliktu?
– Nē. Ja daudz strādā, visu var paspēt.

Vai ir pareizi, ja deputāts saņem atalgojumu kā ārsts, pasniedzējs vai politiskās organizācijas biedrs?
– Jā, viss ir ok. Interešu konflikta te nav, lai strādā.

Vai ir pareizi attiecināt šo aizliegumu uz esošo Saeimu? Vai tas neizskatīsies pēc revanšisma? Vai nebūs tā, ka likumi tiks rakstīti konkrētiem cilvēkiem?
– Nē, viss kārtībā! Jūs par daudz runājiet. Politikai jātop tīrai. Tagad!

Vai ir pareizi, ka šādu likumprojektu iniciēja jūsu kolēģis, kas pats vasarā dabūjis sodu no KNAB par neatļautu amatu apvienošanu?
– Mēs jūs nedzirdam. Par ko bija jautājums?

Neviens no mūsu priekšlikumiem netika atbalstīts. Tests parādīja 100% divkosību un vēlmi izmantot dienesta stāvokli, lai demonstrētu varu.

Dalies ar rakstu