Par skaidras naudas medībām

/ Pārdomas

Ja mēs pieņamam domu, ka vēsure atkārtojas, tad pieļauju, ka šobrīd politikā ir iestājies Šarikovu Un Švonderu laiks. Tādi Šarikovi gādā par bīstami interpretējamiem likumiem, lai katrā cilvēkā iedzītu bailes. Bailes no tā, ka vienu dienu arī tu vari tikt apturēts, izkratīts, sodīts vai aizturēts. Jo tev ir nauda. Plānojot savu finanšu sistēmas kapitālo remontu, Kariņa kungs izlēma, ka lielākie blēži viņa ieskatā ir tieši skaidras naudas turētāji. Nē, protams, tādi Šarikovi stāsta: biedri, jums ir jādzīvo caurspīdīgi, tā ir novēlējis mums Moneyval (lai mūžīga slava!), jo tikai tā mēs varam virzīties uz saulaino tāli!
Milzīgā haosā un steigā Saeimas vairākums šodien nobalsoja par kriminālatbildību (līdz 3 gadiem cietumā) gadījumā, ja, piemēram, vedīsiet arī legālu naudu (21 500) uz Lietuvu vai Igauniju un nebūsiet to piedeklarējis, pienācīgi paskaidrojot tās izcelsmi, pēc atbildīgās amatpersonas pieprasījuma.
Vairs neizbrīna paziņojums par to, ka VID uz autoceļiem rīkos reidus naudas meklēšanai. Nav tālu tā diena, kad reidi tiks rīkoti arī guļamrajonos, izsekojot cilvēkus, kas Rimītī par biezpienu būs samaksājuši skaidrā naudā.

Par skaidras naudas medībām

Dalies ar rakstu