Diskusija par samazināto PVN pārtikai LR1 raidījumā “Krustpunktā”

/ Manas iniciatīvas, Viedokļi

Latvijas Radio 1 raidījums Krustpunktā.

Diskusija par samazināto PVN pārtikai LR1 raidījumā “Krustpunktā”

Diskutējām  par samazināto PVN pārtikai. Atskatījāmies uz pieredzi ar samazināto PVN Latvijai raksturīgajiem dārzeņiem un augļiem, un diskutējām par ieceri samazināt PVN ar citām pārtikas grupām – svaigai gaļai, olām, maizei, pienam un skābpiena produktiem bez piedevām. Grozījumus PVN likumā ar kolēģiem iesniedzām Saeimā 16.janvārī, ko diemžēl Saeimas vairākums noraidīja, bet turpināsim par šo diskutēt un aktualizēt atkārtoti Saeimas darba kārtībā.

Diskusijā piedalījos es, kā viena no likumprojekta iesniedzējām, Latvijas Bankas ekonomists Kārlis Vilerts, Zemkopības ministrijas Lauku attīstības atbalsta departamenta direktora vietniece Biruta Ingiļāvičute, Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padomes pārstāvis  Ringolds Arnītis un Zemnieku Saeimas pārstāvis Anrijs Aumalis. Telefonintervijās: kooperatīvā sabiedrības “Mūsmāju dārzeņi” vadītāja Edīte Strazdiņa un Finanšu ministrijas valsts sekretāra vietnieks nodokļu jautājumos Ilmārs Šņucins

Likumprojekts “Grozījumi Pievienotās vērtības nodokļa likumā” (turpmāk – likumprojekts) izstrādāts, lai no 2019.gada 1.augusta ieviestu samazināto PVN likmi (5%) šādiem produktiem: maizei, olām, svaigai gaļai, pienam un skābpiena produktiem bez piedevām.

Dalies ar rakstu