Ģimenes, kurās ir bērni ar invaliditāti un personas ar pirmās grupas invaliditāti pēc elektroenerģijas tirgus atvēršanas par patērēto elektrību varēs maksāt mazāk.
Līdz ar Elektroenerģijas tirgus likuma grozījumiem paredzēts ģimenei (personai), kuras apgādībā ir bērns ar invaliditāti, kā arī personām ar pirmās grupas invaliditāti nodrošināt tiesības saņemt aizsargātā lietotāja statusu elektroenerģijas saņemšanai – iegādāties noteiktu elektroenerģijas daudzumu mājsaimniecībai par samazinātu cenu.
Pašlaik likums paredz, ka aizsargāta lietotāja statusu var saņemt trūcīga vai maznodrošināta ģimene, vai daudzbērnu ģimene. “Ģimenei, kuras apgādībā ir bērns ar invaliditāti, elektroenerģijas tirdzniecības atvieglojumi ir noteikti tikai maznodrošinātas vai trūcīgas ģimenes statusa piešķiršanas gadījumā,” skaidro likumprojekta autori.
Likumprojektu līdz ar Stepaņenko iesnieguši deputāti Aija Barča (ZZS), Imants Parādnieks (NA), Mārtiņš Bondars (LRA) un Arvīds Platpers (NSL).
Pērnā gada sākumā Latvijā bija reģistrēti 7916 bērni invalīdi, no kuriem 444 ir ievietoti specializētajās aprūpes iestādēs, bet 7472 dzīvo mājās vecāku apgādībā, liecina Centrālās statistikas dati.
Tie neatspoguļo datus par bērnu ar invaliditāti skaitu, kuriem funkcionālo traucējumu dēļ nav iespējams pārvietoties ārpus dzīvesvietas un apmeklēt mācību iestādes. Tādējādi ievērojama daļa bērnu ar invaliditāti izglītību iegūst mājās un tas ir saistīts ar palielinātu elektroenerģijas patēriņu, tostarp lietojot dažādas tehniskās palīgierīces.
2014.gada “Starta tarifa” cena ir 0,1164 eiro par vienu kilovatstundu, bet “Elektrum universālā” tarifa cena ir 0,1690 eiro par vienu kilovatstundu.