Ir ērti un labi visu dzīvē vienkāršot, bet pārlieku lielā aizraušanās ar to var novest pie vēlēšanās novienkāršot arī vērtības, un tā – vienkāršojot tiesiskumu, tiek apdraudēta nevainīguma prezumpcija, vienkāršojot cilvēku pārvietošanos, tiek radīta migrācijas krīze, vienkāršojot laulību institūtu, tiek sagrauts sabiedrības pamats- ģimene. Ne velti tādas valstis kā Polija, Ungārija, Lietuva – ir aizdomājušās par ģimenes institūta stiprināšanu politiskā līmenī, ne velti daudzas Eiropas valstis izceļ Latviju kā vienu no retajām valstīm, kura šo vērtību ir nostiprinājusi savā pamatlikumā – Satversmē.
Valsts ir nodrošinājusi laulības reģistrācijai un laulības saglabāšanai visus nepieciešamos pasākumus.
Ja kāds iedomājas, ka valsts viņa vietā risinās personīgos jautājumus, ja kāds vēlas, lai valsts reglamentē katra skūpsta juridisko nozīmi, tad teikšu, ka tas nav iespējams. Apzināti izvēloties attiecības ārpus piedāvātā tiesiskā regulējuma, cilvēki uzņemas pilnu atbildību par sekām. Vēl jo vairāk, cilvēki uzņemas pilnu atbildību arī par savu dzīvi, par savu veselību, par attiecībām, par mīlestību. Nav un nebūs neviens likums, kas liks vīrietim cienīt sievieti, nav un nebūs neviens likums, kas liks vienam otru mīlēt.
Jā, par Kopdzīves likuma iniciatīvu parakstījušies 10 276 cilvēki, bet – kā? Kāpēc parakstu vākšanas laikā iniciatīva tika koriģēta, grozot tekstu? Par ko tieši cilvēki ir atdevuši savu balsi – par viendzimuma attiecību reģistrēšanu, par sievietes un vīrieša kopdzīvi vai kopdzīves fakta atzīšanu? Kāpēc iniciatīvas autors Pūces kungs un pārējie atbalstītāji lavierē un nesaka skaidri, ka šī iniciatīva tostarp un pat galvenokārt ir domāta viendzimuma attiecību reģistrācijai?
Un tā kā sabiedriskie mediji un vairāki aktīvisti publiskā telpā pievērš šim jautājumam pastiprinātu uzmanību, deputāti, kas noraidījuši šo likumu, noteikti tiks piesaukti dažādos veidos. Un, lai sabiedriski aktīvie sociālā taisnīguma cīnītāji nesauktu Latviju par atpalikušu valsti, bet deputātus par Padomju Savienības domāšanas produktiem, atgādināšu jums, ka pirmo reizi vēsturē ģimenes institūts pieredzēja radikālas pārmaiņas tieši Ļeņina un Trocka Lielās oktobra revolūcijas laikā. Tieši tad valsts līmenī ar Ļeņina dekrētiem tika noliegta baznīcā slēgtā laulība un veicināti dažādi sociālie eksperimenti, atbalstot gan kopdzīvi komūnās, gan viendzimuma attiecības.
Nākamreiz, piesaucot mūsu atpalicību no progresīvās, modernās un dažādās Eiropas, es aicinātu šī viedokļa paudējiem palūkoties plašāk par ziņu virsrakstiem: Eiropa nemaz nav tāda, kādu jūs to cenšaties zīmēt. Ļoti daudzas Eiropas valstis sargā savas vērtības un nepakļaujas atsevišķu eirobirokrātu spiedienam, jo atsevišķi bļāvēji nav Eiropa, tie ir tikai daži, kas domā, ka var runāt Eiropas vārdā un var piesavināties un interpretēt Eiropas vērtības- brīvību, demokrātiju un vienlīdzību, saprotot to pavisam savādāk.
Viena no Eiropas pamatvērtībām ir brīva valsts, kas ciena ģimeni – mammu, tēti un bērnus. To apliecināja Eiropas pilsoņu iniciatīva, kurai arī Latvijā tikai gada laikā tika savākti vairāk kā 15 000 parakstu, šo iniciatīvu atbalstīja arī lauvas tiesa Saeimas deputātu.
Šodienas balsojuma rezultāti Saeimā pārsteidza arī mani. Šeit – balsojums par to, lai Kopdzīves likums tiktu noraidīts. Tie, kas šajā sarakstā balso PAR, ir tie, kas neatbalsta Kopdzīves likuma tālāko virzību.