Mans viedoklis par “jauno valdību”

/ Viedokļi

Foto: Angel Santos, Unsplash.com

Mans viedoklis par “jauno valdību”

Kamēr buksēja valdības veidotāju sarunas ar KPV.LV frakciju, pavisam neilgu laiku es dažu cilvēku prātos tiku uzskatīta par to piecdesmit pirmo glābējbalstiņu, potenciālo Kariņa valdības atbalstītāju. Bija dažādas spekulācijas šajā sakarā, tāpēc šodien es teikšu jums tā: es atbalstīšu Kariņa valdību,

JA tajā nebūs Edgars Rinkēvičs – ārlietu ministrs, kas nesen nodemonstrēja pārliecinošu imunitāti pret augstākās lēmējvaras gribu.

JA tajā nebūs veselības ministre Ilze Viņķele, kas turpina zaudēt vēlētāju uzticību, lai kādā partijā šī kundze nedarbotos.

Es atbalstīšu Kariņa valdību,

JA tajā nebūs aizsardzības ministrs Artis Pabriks, kurš ir morāli līdzatbildīgs par 13.janvāra grautiņiem Vecrīgā. Artis Pabriks, kurš solīja, ka Vienotību nekad nepametīs un ievedīs politikā jaunas sejas. Ko viņš jums solīs aizsardzībā?

Es atbalstīšu Kariņa valdību,

JA tajā nebūs finanšu ministrs Jānis Reirs, kura bezdarbība un iniciatīvas trūkums bija par iemeslu 2015. gadā ieplānotajai sociālekonomiskai katastrofai, kuru pēc tam nācās steidzami labot. Zemākie Eiropas fondu apguves rādītāji un Latvijas kritums “doing business” reitingos – arī Reira kunga nopelns. Un tas bija viens no iemesliem, kādēļ 2016 gadā prasījām viņa demisiju.

Es atbalstīšu Kariņa valdību tad, kad tās galvenais nospraustais mērķis būs cīņa pret nabadzību, nevis ideoloģiskais karš par viendzimuma laulībām. Jo nevienlīdzība ir cilvēku maciņos, nevis dzimtsarakstu nodaļās.

Un man nav grūti konsekventi pieturēties pie sava viedokļa, jo es atceros, ko un kāpēc es biju teikusi vai rīkojusies. Tāpat es atceros, kā rīkojās mani kolēģi, jo, piemēram, 2016. gada decembrī Bondara kungs bija otrais, kas parakstījās par Reira kunga demisiju. Bet Kaimiņa kungs bija ceturtais.

Pieprasot Reira kunga demisiju par neizdarībām finanšu un labklājības jomā, Kaimiņa kungs – toreiz teica tā: “Kamēr mūsu valstī valdīs bijušie komunisti, valdībā sēdēs tādi jāņi reiri… Kamēr tas šajā valstī notiks, nekas šeit nemainīsies! Kamēr Piebalgs, VIENOTĪBAS vadītājs, kurš ir tieši tāds pats bijušais komunists… nekas šeit nemainīsies! Ejiet, lūdzu, svētā atpūtā! Projām!”

Kaimiņa kungs ļoti, ļoti nemīlēja Vienotību un tam arī bija saprotams pamats. Pa skarbam vārdam trāpījās arī Vienotības nu jau prom esošajam Dāldera kungam, kas pretojās iniciatīvai par samazināto PVN augļiem un dārzeņiem, kas nu jau pierādījusi sevi par veiksmīgu. Toreiz pirms vairāk kā gada, Kaimiņa kungs teica: “Klau, Dālderi, man liekas, par šito priekšlikumu jūs vispār vajadzētu atskaitīt no tās frakcijas, kurā jūs šobrīd atrodaties. Kas tur vēl blakus sēž? Arī Loskutovu atskaitīt un Čigāni atskaitīt, un, Judin, tevi arī atskaitīt. Tā ir reāli laba lieta – pieci procenti aiziet uz šiem dārzeņiem un tā tālāk. Super! Ļoti labi! Sen jau vajadzēja!”

Pirms nedēļas topošā koalīcija pasmējās par iniciatīvu samazināt PVN pirmās nepieciešamības pārtikai. Kur tad palika jūsu apņemšanās atbalstīt opozīcijas priekšlikumus? Par konsekvenci runājot, arī Bondara kungs savu laiku būdams opozīcijā, tikpat dedzīgi iestājās par samazināto PVN. Bet tagad? Laikam kauns?

Kāpēc, kad jau ir pierādījusies PVN samazinātās likmes pozitīvā ietekme uz valsts budžetu, jūs augstprātīgi atgaiņājaties no šīs iniciatīvas? Vai jums ir ieplānota tikšanās ar vēlētājiem Latgalē, lai pastāstītu, kā jūs cīnīsieties ar nevienlīdzību? Nē, ne par Stambulas konvenciju vai viendzimuma laulībām. Par nabadzības izskaušanu jums ir ko teikt?

Kariņa valdība – kā klusējoša sazvērestība pret Latviju un tās iedzīvotājiem, varas sagrābšanas teātris, kuru režisē lielākie politiskie zaudētāji. Un viņu medījums – Latvijas jaunā politika, vēlētāju cerības un svaigie jaunpienācēji Saeimā. Bet, ja kāds teiks, ka jaunā valdība mums steidzami ir nepieciešama, jo vajag taču budžetu, es jautāšu tā: ja, kāpjot ilgi gaidītā lidmašīnā, jūs redzat, ka pilots ir dzēris, stjuartes maisa indi glāzītēs, bet salonā aizdomīga paskata bruņoti vīri cīnās par vietu pie iluminatora, vai jūs ar to lidosiet pat, ja ļoti ātri vajag nokļūt tur, kur ļoti kavējat?

Šī nav jaunā politika, šī ir politika, kas liek sabiedrībai vēl vairāk vilties. Un tie pieviltie 54%, kas nāca un cerēja. Cilvēki ārvalstīs mēroja tālus gabalus ar vilcieniem un autobusiem, lai nobalsotu par jaunu politiku. Bet redziet, jums ir palaimējies ar tautu. Ļoti. Es domāju, ka nevienam citam nav tik ļoti palaimējies ar tautu, kā jums. Jo Latvijas tauta drīzāk klusi nobalsos ar kājām, bet, tie, kas mēģinās pastāvēt ar plakātu, tiks iebiedēti ar provokatoriem un izsmieti! Nav nekādas tautas varas, nav nekādas jaunās politikas. Jaunās vecās politikas veidotāji izdekorēja skatlogu un vienkārši nomainīja parūkas manekeniem. Laipni lūgti atpakaļ galapunktā.

Es nekāpšu šajā lidmašīnā, lai arī tajā varbūt sēž dažas jaukas smaidīgas sejas.

Dalies ar rakstu