Lūgumraksts Latvijas prezidentam un ministru prezidentei par bērnu tiesību aizsardzību

/ Manas iniciatīvas, Viedokļi

Godātais Valsts Prezidents R.Vējoņa kungs!

Lūgumraksts Latvijas prezidentam un ministru prezidentei par bērnu tiesību aizsardzību

Ļoti cienījamā Ministru Prezidente L.Straujumas kundze!

Mēs, Latvijas sabiedrības locekļi, mātes un tēvi, vectēvi un vecmāmiņas, māsas un brāļi, visi esam parakstījuši šo lūgumrakstu par to, lai Latvija stigri iestājas par saviem pilsoņiem – maziem bērniem, kuri tika ar varu atņemti viņu mīlošiem vecākiem un ievietoti pie pilnīgi svešiem cilvēkiem. Vairāku Eiropas valstu sabiedrības ir šokējušas Lielbritānijas atbildīgo dienestu un ģimenes tiesu darbības, ar kurām nereti tiek pārkāpti vairāki starptautiskie cilvēktiesību akti. Katru gadu Lielbritānijā no ģimenēm tiek izņemti vairāk, kā 70 000 bērnu, starp kuriem ir arī mūsu, Latvijas pilsoņi. Katru gadu vairāk, kā 5000 bērni Lielbritānijā uz mūžu tiek šķirti no savas ģimenes, zaudējot saikni gan ar ģimenes vēsturi, valodu, tautības kultūrvēsturisko mantojumu. Nav lielāka soda mīlošai mātei vai tēvam, kā uz mūžiem atvadīties no dzīva esošā bērna, nezināt, kā viņš augs, kā attīstīsies un kādi būs viņa bērni. Par ko tiek sodītas mazās dvēselītes, kuras naktīs raud, saucot mammu, svešās mājās? Ar ko noziegušies ir bērni, kuri paspēj izkliegt: “Es tevi mīlu, māmiņ!”, pirms atbildīgie darbinieki paspēj pārtraukt īso randiņu ar mīlošu mammu? – Neviens saprātīgs cilvēks nevarēs paskaidrot iemeslus, kāpēc tik vardarbīgi tiek lauzti bērnu likteņi. Vairāki Lielbritānijas politiķi, žurnālisti un ģimenes tiesību aizstāvji atzīst, ka šāda ģimenes kropļošanas prakse ir jāizbeidz.

Latvijai, kopā ar citām Eiropas valstīm, kuru pilsoņi ir cietuši no Lielbritānijas atbildīgo dienestu cietsirdīgiem pārkāpumiem, ir stingri jānosoda šāda vardarbīga prakse attiecībā pret saviem pilsoņiem. Lielbritānijas valdībai un parlamentam ir jādara zināma Latvijas augstāko amatpersonu nostāja savu pilsoņu aizsardzības jautājumā.

Mēs visi ļoti lūdzam Jūs – palīdziet mums justies drošiem par mūsu bērniem, dodiet tiem Latvijas aizsardzību, lai kādā pasaules malā tie nebūtu. Latvijas tauta ir ļoti stipra, tā ir gājusi caur neskaitāmiem vēstures līkločiem, ciešanām un pārbaudījumiem, kas darījuši to aizvien stiprāku, bet kamēr Latvijas mātes raud un meklē atņemtos bērnus svešajā zemē, tautas spēks tiek laupīts kopā ar tās bērniem.

Godājamais Raimonda Vējoņa kungs, Cienījamā Laimdota Straujumas kundze, ļoti lūdzam Jūs nekavējoties iestāties par Latvijas bērniem, kurus Latvijai ir atņēmuši Lielbritānijas atbildīgie dienesti – Katrīnu Brici, Ernestu Bitānu, u.t.t.., nekavējoties pieprasīt ziņas par šiem bērniem un ar visiem iespējamiem politiskiem un diplomātiskiem instrumentiem nodrošināt šādu bērnu atgriešanos Latvijā.

Dalies ar rakstu