12.Saeimas deputātu grupa Kristīgi konservatīvo vērtību aizstāvībai uzsākusi aktīvu sadarbību ar ārvalstu parlamentu kolēģiem

/ Manas iniciatīvas, Viedokļi

Foto: Lietuvas Republikas Seims, Olga Posaskova

12.Saeimas deputātu grupa Kristīgi konservatīvo vērtību aizstāvībai uzsākusi aktīvu sadarbību ar ārvalstu parlamentu kolēģiem

Pēc Lietuvas Seima priekšsēdētāja vietnieces Rimas Baškienes(Rima Baškienė) un Sociālo lietu un darba komitejas Ģimenes un bērnu labklājības apakškomitejas vadītāja Rimanta Jonasa Daģa(Rimantas Jonas Dagys) ielūguma Latvijas Republikas 12.Saeimas deputātu grupas “Kristīgi konservatīvo vērtību aizstāvībai” pārstāvji – deputāti Ivars Brīvers, Silvija Šimfa un Jūlija Stepaņenko, š.g. 23.februārī, Viļņā, piedalījās starptautiskā konferencē Sabiedrības nākotne: demogrāfiskā situācija un ģimenes politika Baltijas valstīs un Centrāleiropā”. Novērtējot šīs konferences aktuālās tēmas un to nozīmīgumu, deputāti paši organizēja savu dalību Viļņā. Konferencē piedalījās arī parlamenta un ministriju pārstāvji no Ungārijas un Polijas, kā arī Lietuvas Sociālās drošības un darba ministrs Linas Kukuraitis(Linas Kukuraitis).

“Mēs esam ļoti gandarīti par izveidoto sadarbību, kura balstās uz kopīgu vērtību izpratnes ar Ungārijas, Polijas un jo īpaši Lietuvas kolēģiem”, atzīmē grupas priekšsēdētāja vietniece, deputāte Jūlija Stepaņenko, “jo nākam tieši laikā ar noderīgu padomu, – kā Lietuvas kolēģiem palīdzēt ieviest Latvijā jau sekmīgi darbojošos Goda ģimenes karti, par kuras iespējamo izveidošanu Lietuvas Seimā vēl tikai diskutē. Mums, savukārt, ļoti noderīgi izpētīt Lietuvas kolēģu atbalstītā Ģimenes stirpināšanas likuma nianses, kurš Lietuvā stāsies spēkā jau šo piektdien, 1.martā. Iedvesmojoši diskutēt par demogrāfiju un ģimenes politiku ar politiķiem, kuri nevairās runāt par dzīvības aizsardzību un baznīcas sadarbību ar sabiedrību un valsti.

“Demogrāfiskā situācija Baltijā un Centrāleiropā, bet īpaši Latvijā prasa steidzamus risinājumus, jo zemā dzimstība gadsimtu mijā un krīzes gados ir iecirtusi divus lielus robus demogrāfiskajā piramīdā, kuri draud atbalsoties jau tuvākajā nākotnē. Materiālie aspekti demogrāfisko problēmu risināšanā ir nepieciešams, bet ne pietiekams nosacījums. Sociālā politika ir jāskata nevis šaurā, bet gan plašā izpratnē, tai skaitā arī kā tikumisko un kristīgo vērtību iedzīvināšana sabiedrībā”, – uzskata grupas priekšsēdētājs, deputāts Ivars Brīvers.

Valsts atbalsts bērnam no tā ieņemšanas brīža ir mūsu nācijas saglabāšanai un pastāvēšanai ārkārtīgi svarīgs jautājums. Cieņa pret cilvēka dzīvību jebkurā tās posmā ir patiesi civilizētas, attīstītas sabiedrības pamats un raksturlielums”, – saka grupas dalībniece, deputāte Silvija Šimfa.

Jūlija Stepaņenko un Ivars Brīvers konferencē uzstājās ar priekšlasījumiem par Latvijas ģimenes valsts politiku un demogrāfijas situāciju.

Deputātu grupa “Kristīgi konservatīvo vērtību aizstāvībai” aktīvi darbojas Saeimā kopš 2017.gada 9.oktobra. Apsveikt lietuviešu kolēģus ar nozīmīgā Ģimenes likuma tapšanu un piedāvāt sadarbību ģimenes vērtību un bērnu tiesību aizsardzības jomā – ir pirmā deputātu grupas starptautiskā aktivitāte.

 

 

Dalies ar rakstu