Kopā ar kolēģiem pieprasām ārlietu ministram E.Rinkēvičam skaidrojumu par CETA līgumu

/ Viedokļi

Ar 9 balsīm “par”, 3 “atturas” un manu balsi “pret” – Saeimas Eiropas lietu komisijā vakar tika apstiprināta Latvijas nacionālā pozīcija par CETA (Kanādas un ES Visaptverošā ekonomikas un tirdzniecības līguma) parakstīšanu Latvijas vārdā. Dažu deputātu aplaudēšana pēc lēmuma pieņemšanas līdzinājās mazu bērnu priekam par jaunu rotaļlietu. Tā vien šķiet, ka līguma virzītāji un dedzīgākie atbalstītāji ir jau ieplānojuši savu turpmāko dzīvi ar Latviju nesaistīt, bet vēl tikai gaida atzinību par savu izcilo veikumu. Saskaņā ar līguma noteikumiem jaunajā investoru strīdu izšķiršanas tribunālā atbildēsim par katru savu likumu, kas nepatiks lielajām kompānijām. Līdz ar Kanādas ienākšanu ES tirgū šādu lielo kompāniju kļūs aizvien vairāk, bet cīnīties par savām tiesībām Latvijai nāksies aizvien biežāk. Vai jaunais tribunāls darbosies objektīvi un vai spēsim pasargāt budžetu no zaudējumiem tiesās – tas ir tuvākās nākotnes jautājums.

Kopā ar kolēģiem pieprasām ārlietu ministram E.Rinkēvičam skaidrojumu par CETA līgumu

Līdz ar šo lēmumu es vairs  neesmu pārliecināta, vai mēs kā Saeimas deputāti vēl varam efektīvi pildīt savu zvērestu, kurā solām  “stiprināt tās( Latvijas) suverenitāti”. Kā gan var stiprināt to, kā vairs nav? Pieņemot gandrīz jebkuru lēmumu, mums būs jādomā, kā nesaņemt uzaicinājumu uz tribunālu.

Ar rakstiem avīzēs, tvītojumiem un intervijām ir par maz. Sabiedrībai ir nepieciešama paliekoša, vēsturiska liecība par tiem cilvēkiem, kuri būs atbildīgi par Latvijai liktenīgo  lēmumu noslēgt CETA līgumu. Tādēļ kopā ar kolēģiem – Ingūnu Sudrabu, Ringoldu Balodi, Aivaru Meiju un Arvīdu Platperu uzdevām visaptverošus jautājumus ārlietu ministram A.Rinkēvičam  par CETA līgumu. Pēc nedēļas gaidām rakstisku atbildi un, ja nepieciešams, uzdosim papildu jautājumus pēc Saeimas sēdes.

Jautājumi ir publiski pieejami, tāpat publiski būs pieejama atbilde: tā tiks ievietota Saeimas mājas lapā sadaļā “Jautājumi”.

Paldies jums, mīļie draugi, par atbalstu un uzmanību, paldies arī tiem žurnālistiem, kuri ir sākuši interesēties par šo liktenīgo lēmumu. Pirmdien 17.oktobrī notiks slēgta Ministru kabineta ārkārtas sēde, pēc kuras jau 18.oktobrī ES valstu ministri balsos par šī līguma noslēgšanu, bet 27.oktobrī ES un Kanādas samitā ieplānota tā svinīga parakstīšana . Tālāk sekos līguma ratificēšana nacionālajos parlamentos, tādēļ šo jautājumu saglabāsim mūsu dienaskārtībā arī turpmāk.

00000001-1

00000002

00000003

 

 

Dalies ar rakstu