Neatkarīgie Saeimas deputāti rīko domnīcu par NĪN atcelšanu vienīgajam mājoklim

/ Manas iniciatīvas, Politika

30.septembrī Rīgā notiks nekustamā īpašuma nodokļa izvērtēšanas domnīca “Tiesības uz neaizskaramu mājokli visiem Latvijas iedzīvotājiem”, ko rīko neatkarīgie Saeimas deputāti Jūlija Stepaņenko, Linda Liepiņa, Karina Sprūde, Didzis Šmits un Aldis Gobzems sadarbībā ar nevalstisko sektoru.

Neatkarīgie Saeimas deputāti rīko domnīcu par NĪN atcelšanu vienīgajam mājoklim

Domnīcas mērķis ir vērst sabiedrības un likumdevēju uzmanību uz sabiedrībai aktuālo tēmu par nekustamā īpašuma nodokli vienīgajam mājoklim, tā ieviešanas radītajām sekām, kā arī šā nodokļa atcelšanas problemātiku.

Domnīcā piedalīsies gan tiesību eksperti, gan arodbiedrību, NVO un Saeimas deputāti.

Portālā ManaBalss par iniciatīvu “Par nekustāmā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam īpašumam” ir savākti vairāk nekā 52 tūkstoši iedzīvotāju parakstu, tomēr šis jautājums tā arī ir palicis bez tālākas virzības. Sabiedrībai trūkst skaidrojuma.

Turklāt situācija, kad vienīgais mājoklis tiek konfiscēts NĪN parāda dēļ, nemainās. Neatkarīgie Saeimas deputāti ir solījuši turpināt šo iniciatīvu virzīt un aizstāvēt Saeimā, tomēr bez konstruktīva dialoga starp visām pusēm tam īsti nav jēgas, tāpēc deputāti vēlas uzsākt plašāku diskusiju par šo jautājumu.

Domnīcas laikā tiks sagatavots memorands, ko plānots iesniegt Tieslietu ministrijā, Ekonomikas ministrijā, Tiesībsargam, kā arī Saeimas Budžeta un nodokļu komisijas deputātiem.

Pēc domnīcas publiski tiks sniegta plašāka informācija medijiem, par ko tiks ziņots jau pēc pasākuma.

Domnīcu vadīs Ieva Duļevska.

 

Dalies ar rakstu