Rosinām atcelt piemaksas pie deputātu algas

/ Manas iniciatīvas, Politika

Pieci pie frakcijām nepiederošie deputāti: Linda Liepiņa, Jūlija Stepaņenko, Aldis Gobzems, Didzis Šmits un Karīna Sprūde rosina grozīt likuma normu, kas paredz aprēķināt un izmaksāt Saeimas deputātiem papildu piemaksas par prezidija locekļa, komisijas, apakškomisijas un frakcijas vadītāja un to vietnieku amata pildīšanu. Patlaban aptuveni divas trešdaļas deputātu katru mēnesi saņem dažāda veida piemaksas pie amatalgas par amatu apvienošanu.

Rosinām atcelt piemaksas pie deputātu algas

Iesniedzēju ieskatā, Saeimas deputāts, darbojoties papildus amatā, ir nodrošināts ar pietiekamiem papildu resursiem – konsultantiem, palīgiem un Saeimas autotransportu, lai papildu pienākumu veikšana deputātam neradītu vajadzību pēc papildu atalgojuma.

Parlamentārieši uzskata, ka likums vairos sabiedrības uzticību Saeimai un novērsīs Saeimas deputātu ieinteresētību ieņemt konkrētu amatu tikai atalgojuma dēļ.  Daži no deputātiem regulāri iekļūst visvairāk pelnošāko deputātu sarakstā, lai gan no viņiem netiek prasīta nekāda atskaite par konkrēto pienesumu un piemaksu lietderību.

Ja Saeimas vairākums atbalstīs šos grozījumus, politiskām partijām zudīs nepieciešamība “tirgoties ar amatiem” un Saeimas komisiju vadībā, frakcijās un Saeimas prezidijā, turpmāk darbosies tikai tie deputāti, kuriem ieņemamais amats ir atbildīgs profesionāls aicinājums.

Dalies ar rakstu