Saeimas deputāti aicina Ministru kabinetu pārskatīt noteiktos tirdzniecības ierobežojumus

/ Manas iniciatīvas

Saeimas deputāti: Jūlija Stepaņenko, Aldis Gobzems, Ļubova Švecova, Karina Sprūde, Edgars Tavars, Andris Kazinovskis, Viktors Valainis, Vjačeslavs Dombrovksis, Armands Krauze un Evija Papule ir iesnieguši Saeimas lēmuma projektu  par uzdevumu Ministru kabinetam nekavējoties pārskatīt noteiktos tirdzniecības ierobežojumus un turpmāk pieņemt lēmumus saprātīgi, izvērtējot katra ierobežojuma lietderību cīņā ar Covid-19 izplatību.

Saeimas deputāti aicina Ministru kabinetu pārskatīt noteiktos tirdzniecības ierobežojumus

“Nav pieļaujami, ka ierobežojumi tiek noteikti, neizvērtējot iepriekšējo pasākumu jēgu. Ministri jau atzina, ka Ziemassvētku laika lēmumi ir rezultējušies augstākajos saslimstības rādītājos, bet tagad vecāka gadagājuma cilvēki ir spiesti stāvēt ārā, spelgonī, lai nopirktu maizi, jo veikaliem par dažu centimetru platības neievērošanu draud slēgšana uz 7 dienām. Vai lēmuma pieņēmēji ir padomājuši par mazajiem veikaliem reģionos, par uzņēmējiem, kuri rūpīgi ievēro visus noteikumus, bet jauno prasību dēļ spiesti slēgt savas durvis pircējiem?”, skaidro deputāte Jūlija Stepaņenko.

Lēmuma projektā ir norādīts, ka noteiktie valdības lēmumi par ierobežojumiem tirdzniecībā būtiski ierobežo iedzīvotāju iespējas nodrošināt savas ikdienas pamatvajadzības, kā arī negatīvi ietekmē mazos un vidējos uzņēmējus – mazumtirgotājus un pakalpojumu sniedzējus, kuriem mazie veikali ir vienīgais iztikas avots. Tanī pat laikā trūkst datu par to, kā konkrētie lēmumi uzlabo epidemioloģisko situāciju Latvijā, jo nav pierādījumu tam, ka tirdzniecības  ierobežojumi, vai konkrētu preču pārdošanas aizliegumi būtu mazinājuši saslimstības rādītājus.

Deputāti aicina uzdot Ministru kabinetam turpmākos ārkārtējās situācijas regulējuma lēmumus pieņemt, balsoties secinājumos par iepriekšējā perioda aizliegumiem, kā arī ņemt vērā taisnīgu attieksmi pret mazajiem un vidējiem uzņēmējiem. Deputāti aicina noteikt, ka Ministru kabinetam turpmāk būtu regulāri jāziņo par pieņemto lēmumu ietekmi uz epidemioloģisko situāciju, izvērtējot to lietderīgumu un ietekmi uz tautsaimniecību.

Dalies ar rakstu