VID aicina krāt bērnu interešu izglītības attaisnojuma dokumentus par 2016.gadu

/ Manas iniciatīvas, Viedokļi
Informācija no Valsts ieņēmuma dienesta mājas lapas: www.vid.gov.lv
Valsts ieņēmumu dienests (turpmāk – VID) informē, ka līdz ar izmaiņām likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli[1] ir noteikts vēl viens attaisnoto izdevumu veids – bērnu interešu izglītība. Tas nozīmē, ka, sākot ar 2017. gadu, iesniedzot Gada ienākumu deklarāciju, nodokļu maksātāji varēs atgūt daļu pārmaksātā iedzīvotāju ienākuma nodokļa arī no tās summas, kas šogad būs samaksāta par bērnu interešu izglītību.Tādēļ VID aicina vecākus vai citus ģimenes locekļus, maksājot par bērnu interešu izglītību, jau šogad uzkrāt un saglabāt maksājumus apliecinošos dokumentus – čekus, kvītis, internetbankas izdrukas u.tml. Maksājumu apliecinošajā dokumentā obligāti jābūt norādītam fiziskās personas vai viņa ģimenes locekļa vārdam, uzvārdam un personas kodam, kā arī maksājuma mērķim – attaisnoto izdevumu veidam (pulciņa nosaukumam).

VID aicina krāt bērnu interešu izglītības attaisnojuma dokumentus par 2016.gadu

Gada ienākumu deklarāciju kopā ar attaisnojuma dokumentiem jāiesniedz tam vecākam, kurš ir iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksātājs un kura personas dati norādīti maksājumu apliecinošajā dokumentā, norēķinoties par interešu izglītību.

Nodokļa atmaksa pienāksies par tiem pulciņiem, ko piedāvā izglītības iestāde, kā arī par pulciņiem, ko piedāvā cita juridiskā vai fiziskā persona, kas nav reģistrēta Izglītības iestāžu reģistrā, taču tai ir pašvaldības izsniegta speciāla licence pulciņa darbībai.

Informācija par to, vai konkrētā pulciņa organizētājs ir izglītības iestāde, pieejama Izglītības iestāžu reģistrā – https://viis.lv. Savukārt par pašvaldības izsniegtajām licencēm ir jāinteresējas attiecīgajā pašvaldībā, piemēram, Rīgas pašvaldības interešu izglītības programmu īstenotājiem izsniegtās licences ir pieejamas elektroniskā veidā, portālā www.e-skola.lv.

Atgādinām, ka attaisnotajos izdevumos par visu veidu izglītību (tajā skaitā, interešu izglītību) un ārstnieciskajiem pakalpojumiem ietveramo izdevumu kopējā summa par vienu bērnu 2016. gadā ir 215 eiro. No samaksātā 2017. gadā varēs saņemt nodokļa pārmaksu 23% apmērā. Ja par minētajiem izdevumiem gada laikā samaksātā summa būs lielāka par 215 eiro, izdevumu pārsnieguma daļu var pārcelt uz nākamajiem pieciem gadiem. Iesniedzot Gada ienākumu deklarāciju elektroniski, izmantojot VID elektroniskā deklarēšanās sistēmu, summas atlikums tiek aprēķināts un pārceļas automātiski.

Jautājumu vai neskaidrību gadījumā iedzīvotāji var zvanīt uz VID Nodokļu un muitas informatīvo tālruni 67120000, vērsties ar jautājumiem jebkurā VID klientu apkalpošanas centrā, kā arī uzdot jautājumus rakstiski VID mājas lapā www.vid.gov.lv sadaļā Kontakti  / Uzdot jautājumu VID.

Dalies ar rakstu