Jauns piedāvājums adoptētāju atbalstam Latvijā

/ Viedokļi
Adopcija no valsts attieksmes viedokļa ir jāpielīdzina bērna piedzimšanai jaunā ģimenē! Jau ilgu laiku mēs kopā ar kolēģiem esam strādājuši pie šīs koncepcijas un nu esam gatavi to piedāvāt Saeimai.
Mēs pateicamies visiem Saeimas deputātiem un Labklājības ministrijai, kas pirms gada atbalstīja un iedzīvināja mūsu iniciatīvu par 10 dienu apmaksātu atvaļinājumu vienam no adoptētājiem neatkarīgi no bērna vecuma. Tas bija pirmais solis virzienā uz pilnīgu attieksmes maiņu, un tagad ir pienācis laiks to paveikt līdz galam.
Tāpēc kopā ar kolēģiem – Karinu Sprūdi, Danu Reiznieci-Ozolu, Lindu Liepiņu un Aldi Gobzemu, esam iesnieguši grozījumus divos likumprojektos (“Darba likuma grozījumi” un “Grozījumi likumā par maternitātes un slimības apdrošināšanu”), kas sniegs būtisku atbalstu strādājošiem vecākiem gan pirms, gan pēc bērna adopcijas neatkarīgi no bērna vecuma.
Gan pirms, gan pēc adopcijas vecākiem ir jārisina daudz jautājumu, dažādos veidos sniedzot palīdzību bērnam. Tās ir gan vizītes pie speciālistiem, interešu izglītības un mācību priekšmetu papildus nodarbības, kā arī vienkārša kopābūšana – tas prasa ļoti daudz laika, arī darba dienās. Lai vecāki varētu justies droši par savu nākotni, rūpējoties par bērnu, mēs piedāvājam ieviest bērna kopšanas atvaļinājumu kopā ar vecāku pabalstu neatkarīgi no adoptējamā bērna vecuma.
Mūsu piedāvājums paredz to, ka vecāki šādu atvaļinājumu varēs izvēlēties gan pirms adopcijas, kad bērns ir nodots aprūpē ar bāriņtiesas lēmumu, gan arī jau pēc adopcijas apstiprināšanas, sadalot atvaļinājumu pa daļām, atkarībā no apstākļiem.
Jau vairākus gadus politiķi sapņo par tukšiem bērnu namiem, ir veidotas sociālās kampaņas un vides reklāmas, ir arī uzlabota pabalstu sistēma, bet mēs – aicinām uzdāvināt adoptētājiem laiku un stabilitātes sajūtu. Vecāki varēs mierīgi plānot savu dzīvi, karjeru un ienākumus, gan, adoptējot gadu vecu bērniņu, gan – skolas vecuma bērnu.
Ar šo iniciatīvu mēs vēlamies panākt adopcijas pozitīvās statistikas pieaugumu vismaz par 10% pirmajā gadā, nodrošinot iespēju arī skolas vecuma bērniem beidzot sagaidīt savu ģimeni.”
Mēs ļoti ceram uz visu Saeimas kolēģu vienotu atbalstu šai iniciatīvai tuvākā laikā.

Jauns piedāvājums adoptētāju atbalstam Latvijā

Dalies ar rakstu