Par ABLV pašlikvidāciju un Finanšu ministrijas atbildību

/ Viedokļi

2018. gada 1. marts

Par ABLV pašlikvidāciju un Finanšu ministrijas atbildību

Iespējams, ka Finanšu ministrija, pieļaujot Latvijas trešās lielākās bankas norietu, ir glābusi Latvijas sabiedrību no lielas nelaimes… Iespējams, ka nē! Iespējams, ka Latvijas ekonomiku, tūkstoti ģimeņu un vairākus uzņēmumus sagaida smags trieciens!

Vai Finanšu ministrija, pieļaujot šādu situāciju, ir rīkojusies tieši Latvijas sabiedrības interesēs? Kas ir izdarīts, lai saņemtu apliecinājumu FinCEN ziņojumā norādītām aizdomām? No kādiem līdzekļiem būs jāsedz neparedzēts iztrūkums budžetā, ko radīs nesaņemtie nodokļa maksājumi?

Mēs, 12 opozīcijas deputāti:

Es, Inguna Sudraba, Aivars Meija, Andris Morozovs, Romāns Mežeckis, Juris Viļums, Nellija Kleinberga, Varis Krūmiņš, Jānis Ruks, Mārtiņš Šics, Ivars Brīvers, Rihards Melgailis,

uzdevām sekojošus jautājumus Finanšu ministrei:

1. Pēc publiski pieejamās informācijas “ABLV Bank” grupā nodarbināts 971 cilvēks. Vai Finanšu ministrija ir aprēķinājusi sagaidāmo budžeta slogu, ko valstij nāksies samaksāt pabalstos darba zaudēšanas gadījumā, ņemot vērā, ka “ABLV Bank” darbinieki bija savā nozarē vieni no visaugstāk apmaksātajiem? Vai Finanšu ministrija ir izvērtējusi “ABLV Bank” pašlikvidācijas atbilstību Latvijas sabiedrības interesēm?

2. Lai apzinātu “ABLV Bank” pašlikvidācijas ietekmi uz Latvijas valsts un pašvaldību budžetiem 2018.gadā un turpmākajos gados, lūdzam sniegt informāciju par “ABLV Bank” veiktajiem nodokļu maksājumiem pēdējo piecu gadu periodā – 2013, 2014, 2015, 2016 un 2017.gadā. Kā arī sniegt informāciju par Finanšu ministrijas plānotajiem pasākumiem, lai kompensētu radušos neplānoto iztrūkumu valsts budžetā.

3. Lūdzam sniegt informāciju par Jūsu kā finanšu ministres veiktajām darbībām, lai noskaidrotu ASV Finanšu ministrijas Finanšu noziegumu apkarošanas tīkla FinCEN ziņojumā minētās amatpersonas, kuras iesaistītas finanšu noziegumos, kā arī norādīt termiņu, kad informācija par konkrētiem noziedzīgiem nodarījumiem un to īstenotājiem tiks sniegta sabiedrībai?

4. Vai Jūs kā finanšu ministre esat gatava uzņemties politisko atbildību par situāciju, un pieļautajiem apstākļiem kad valstī trešā lielāka banka ir bijusi spiesta pieņemt lēmumu par pašlikvidāciju?

Gaidīsim atbildi pēc nedēļas.

Par ABLV pašlikvidāciju un Finanšu ministrijas atbildību

Dalies ar rakstu