Debates par ārlietu ministra ikgadējo ziņojumu

/ Viedokļi

2018.gada 25.janvārī ārlietu ministrs Saeimā sniedza ikgadējo ziņojumu par paveikto un iecerēto darbību valsts ārpolitikā un Eiropas Savienības jautājumos

Debates par ārlietu ministra ikgadējo ziņojumu

Ārlietu debatēs Mūrnieces kundze teica šādi: “Es ticu, ka, lemjot par Latvijas nākotni, mēs nepaslīdēsim uz kādas banāna mizas un mūs neapžilbinās krāšņa uguņošana galvaspilsētas centrā.”

Tad lūk es uzskatu, ka par šo banāna mizu var kļūt Ārlietu ministrijas bezdarbība, augstprātība un vāja diasporas politika. Ar tādu attieksmi neviens likums un neviens reemigrācijas plāns nepalīdzēs aizbraucējiem atgriezties.

Par interpretētām Eiropas vērtībām – Ārlietu ministrijas ieceltie pārstāvji ar savām runām un balsojumiem ANO struktūrās rada sagrozītu Latvijas vērību projekciju starptautiskā sabiedrībā. Vērtības, kuras savā ziņojumā piesauca ārlietu ministrs, stāv tālu no tām vērtībām, kuras tika ieliktas Eiropas Savienības šūpulī.

No ministra kunga pretim saņēmu smagu nopūtu un pārmetumu par to, ka politiskās cīņās izmantoju bērnus kā politiskās retorikas ķīlniekus.

Varu piebilst, ka es labprāt iztiktu bez jebkādas retorikas, ja vien šai lietā tiktu panākts kaut minimāls progress.

Šīs bija pēdējās Ārlietu debates 12.Saeimā. Iespējams, pēdējās arī šim ārlietu ministram.

Dalies ar rakstu